HISTORIA

 • Zapraszamy do zgłaszania się

  Zapraszamy do zgłaszania się do udziału w III Międzynarodowych Zawodach w Chodzie Sportowym  w Katowicach 5 września br.

  Zgłoszenia online już otwarte.

  www.pomiar-czasu.pl

 • Komunikat organizacyjny III Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym w Katowicach

  Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z komunikatem organizacyjnym III Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym w Katowicach.

 • Mapa trasy.

  Mapa trasy III Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym w Katowicach
  Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z mapą trasy III Międzynarodowych Zawodów  w Chodzie Sportowym, które odbędą się 05.09.15 r. w Katowicach na ulicy Mielęckiego i Warszawskiej.

  Mapa trasy.

 • III Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym

  5 września 2015 rokuw centrum Katowic (ul. Mielęckiego i ul. Warszawska) odbędą się III Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice, pana Marcina Krupy.
  Ten międzynarodowy projekt naszego autorstwa realizowany jest już po raz trzeci, we współpracy z Urzędem Miasta Katowice. W ubiegłych latach gościliśmy reprezentantów dziewięciu krajów, w tym wielu olimpijczyków. Zawody zostały umieszczone w kalendarzu imprez sportowych Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Europejskiej Federacji Lekkiej Atletykina rok 2015.

 • Informacja dotycząca cyklu IRWT

  Uprzejmie informujemy wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w cyklu zawodów IRWT, iż pozostali partnerzy nie wywiązali się z warunków umów. Zawody rozgrywane w poszczególnych krajach  nie będą objęte punktacja IRWT. Nagrody rzeczowe i finansowe

  będzie można zdobywać tylko na poszczególnych mitingach w poszczególnych krajach.

  O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco.

 • Komunikat

  Uprzejmie informujemy, że do końca grudnia 2014 roku mija termin wpłacenia składek członkowskich KS Silesiathletics za rok 2014. Zgodnie z regulaminem opłacania składek członkowskich § 9 p. 1, członkowie zalegający z opłacaniem składek, będą wykluczeni ze Stowarzyszenia.

  Zapraszamy również do wstąpienia do naszego stowarzyszenia. Aby to zrobić, wystarczy

  wysłać do nas mailem lub pocztą oświadczenie o chęci wstąpienia do stowarzyszenia. Wpłata na konto Stowarzyszenia składek członkowskich bez wcześniejszego uzgodnienia tego z władzami stowarzyszenia, będą traktowane jako wpłata dobrowolna. Regulamin opłacania składek, statut Stowarzyszenia oraz deklaracja członkowska wraz z numerem konta bankowego dostępne są na stronie www.silesiathletics.com w zakładce „Stowarzyszenie”.

  Zarząd KS Silesiathletics

 • Komunikat

  Z przyjemnością informujemy, że konkurs został rozstrzygnięty.

  Dziękujemy bardzo za udział.

 • Konkurs

   

  Pytanie konkursowe: jak nazywa się medalista olimpijski, który zwyciężył w II Międzynarodowych Zawodach w Chodzie Sportowym we wrześniu 2014 r. w Katowicach?Pierwsze trzy osoby, które prześlą prawidłową odpowiedź na adres mailowy: office@silesiathletics.com otrzymają kalendarz na rok 2015 r.

 • Kalendarz 2015 r.

  Zgodnie z naszą tradycją przygotowaliśmy kalendarz promujący lekką atletykę poprzez organizowane przez nas imprezy sportowe. Do jego wykonania tym razem wykorzystaliśmy zdjęcia z II Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym w Katowicach, autorstwa Grzegorza Jastrzębia (Eleven Studio).

 • Katowice - półmetek rywalizacji IRWT

  Sobota 13 września br. obfitowała w wydarzenia sportowe w Katowicach. Jednym z nich były II Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym.Były to przedostatnie zawody z cyklu imprez pn. International Race Walking Tour 2014, których współorganizatorem była Silesiathletics. Rywalizacja odbyła się na kilku dystansach i w kilku kategoriach wiekowych.Jednak najważniejsze rywalizację odbyły się na dystansie 10 km, gdzie weterani rozgrywali Mistrzostwa Polski, a pozostali walczyli o punkty w rywalizacji IRWT.Nie zabrakło gwiazd światowej klasy. Rywalizację na dystansie 10 kmwygrał srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie - Erick Barrondo, przed Andriejem Kovenko i Rafałem Fedaczyńskim. Zawody chodu sportowego z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno zawodników, jak i publiczności. To cieszy, gdyżw zawodach nie chodzi tylko o rywalizację, ale i o zabawę. Najwięcej zabawy mieli najmłodsi uczestnicy, którzy głośno dopingowali pozostałych zawodników.

 • Telewizja Katowice

  Zapraszamy do obejrzenia wiadomości z m.in.  II Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym, które odbyły się w sobotę 13.09.2014 r. w Katowicach.

   

  www.tvp.pl katowice

 • Wyniki II Zawodów w Chodzie Sportowym z cyklu IRWT w Katowicach 13.09.2014.

  Wyniki zawodów:

 • Zapraszamy

   

  Zapraszamy wszystkich, którzy pod okiem profesjonalnego sztabu trenerskiego z AWF Katowice, przy udziale najlepszych trenerów chodu sportowego z całego świata oraz olimpijczyków, chcieliby nauczyć się marszu z kijkami lub chodu sportowego. Data i miejsce imprezy: sobota 13.09 o godz. 13.00 na ul. Mariackiej/ Mielęckiego,

  Zapraszamy całe rodziny do wzięcia udziału w konkurencji "Chód dla wszystkich". o godz. 14.15.

  tvp.pl katowice

 • Mapa trasy II Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym w Katowicach

  Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z mapą trasy II Międzynarodowych Zawodów  w Chodzie Sportowym w cyklu IRWT, które odbędą się 13.09.14 r. w Katowicach na ulicy Mielęckiego i Warszawskiej.

 • Sponsorzy i partnerzy

  Z przyjemnością przedstawiamy sponsorów II Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym w Katowicach:

   

 • Komunikat organizacyjny zawodów IRWT w chodzie sportowym.

  Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznanie się z  komunikatem organizacyjnym zawodów IRWT w Katowicach.

 • 1 Mityng Lekkoatletyczny w Mikołowie już za nami

  25 maja br. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji na terenie Kompleksu sportowo-rekreacyjnego gościł najlepszych lekkoatletów z całej Polski. W imprezie wzięli udział wielokrotni rekordziści Polski, uczestnicy Mistrzostw Świata i Europy, olimpijczycy z Londynu i Pekinu tacy jak Artur Noga, Dawida Tomala, Sylwester Bednarek, Michał Pietrzak, Wojciech Theiner, Konrad Bukowiecki, Tina Matusińka czy Magdalena Gorzkowska.

   

 • I Mityng LA w Mikołowie

  Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do udziału w wielkim święcie lekkoatletyki, które będzie miało miejsce 25 maja br. o godzinie 17:00 na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego MOSiR. W imprezie wezmą udział takie gwiazdy jak Artur Noga, Sylwester Bednarek, Rafał Fedaczyński, Tina Matusińska, Magdalena Gorzkowska, Dawid Tomala, Michał Pietrzak czy Wojciech Theiner. Wstęp bezpłatny.

 • Uwaga! Zmiana w IRWT 2014

  Z powodu niewywiązania się z zobowiązań przez organizatora zawodów w chodzie sportowym w Wiedniu, zawody te zostały wykreślone z cyklu imprez International Race Walking Tour 2014. Przepraszamy za zmianę, niezależną jednak od nas. Wkrótce nowy regulamin cyklu IRWT 2014, który zacznie się od kwietniowych zawodów w Podebradach (Czechy), a zakończy we wrześniu w Bacuchu (Słowacja).

 • Srebrny Fedaczyński z trzecim wynikiem w historii! 2014r

  W ubiegłą sobotę (12 kwietnia 2014 r.) w Podebradach (Czechy), odbył się Mecz Międzypaństwowy w Chodzie Sportowym, w którym udział wzięli najlepsi chodziarze i chodziarki jedenastu krajów Europy. Podczas imprezy odbywał się także pierwszy w tym roku Mityng z cyklu International Race Walking Tour 2014, współorganizowanego przez Silesiathletics. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, zarówno sportowym jaki i organizacyjnym. 
  Rafał Fedaczyński (startujący w Mityngu IRWT, poza meczem), zdobył bardzo wysokie drugie miejsce z wynikiem 1:20:18, trzecim w historii polskiego chodu sportowego na dystansie 20 km! Rafał wypełnił tym samym minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Europy oraz Puchar Świata w Chodzie Sportowym. Pierwszy był Matej Toth ze Słowacji (1:20:00) a trzeci Ukrainiec Andriy Kovenko (01:20:26).

 • Wysokie oceny 2014r

  Minął kolejny rok naszej działalności. W ubiegłym roku dzięki naszej inicjatywie powstało Stowarzyszenie KS Silesiathletics. Zaangażowaliśmy się także w realizację dużego projektu międzynarodowych imprez sportowych pod nazwą International Race Walking Tour (IRWT), które odbyły się w czterech krajach Europy. Wspólnie z Urzędem Miasta Katowice 7 września 2013 r. zorganizowaliśmy I Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym w Katowicach.

 • Kalendarz Silesiathletics 2014

  Stało się już tradycją, że co roku przygotowujemy kalendarz plakatowy na rok następny. Tym razem wykorzystaliśmy zdjęcia z cyklu zawodów International Race Walking Tour z Katowic (7 września) oraz z Bacucha (Słowacja,28 września).
  Dziękujemy naszym partnerom za wsparcie projektu.

  Dla pierwszych 10 osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie: w jakiej konkurencji odbywa się rywalizacja podczas IRWT, mamy prezent - po 1 szt. kalendarza gratis. Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres: office@silesiathletics.com


  Osoby zainteresowane zakupieniem kalendarza w cenie 14 zł, prosimy o kontakt mailowy.

 • Komunikat 2014r

  Wszyscy zawodnicy, którzy startują w I Mityngu LA w Mikołowie, proszeni są o stawienie się na otwarciu zawodów o godzinie 16:30. Zawody rozpoczną się prezentacją zaproszonych zawodników.

 • Pamiątkowe fotografie 2013r

  Firma ELEVEN STUDIO przygotowała pamiątkowe płyty DVD z fotografiami z zawodów z cyklu IRWT 2013 z Katowic i Bachucha. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy office@silesiathletics.com


 • Nowa strona IRWT 2013r

  Silesiathletics, jako organizator cyklu międzynarodowych imprez pod nazwą International Race Walking Tour 2014, zaprasza na nową stronę zawodów i zapoznanie się regulaminem.
  Mamy nadzieję, że w przyszłym roku impreza nabierze jeszcze większego rozmachu. Po bardzo udanym cyklu w 2013 r. postanowiliśmy rozszerzyć rywalizację o kolejny kraj (Austria) i kolejną kategorię - weteranów.