To już III Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym w Katowicach

Jak coroku – na  początku września – do Katowic zjeżdża śmietanka chodziarzy z Europy (m.in. Litwa, Słowacja) oraz Gwatemali.  Już trzeci raz odbyły się Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym.  Dzięki pomocy Urzędu Miasta Katowice i sponsorów, Silesiathletics mogła zorganizować po raz kolejny zawody, które znajdują się w czołówce imprez chodziarskich Europy.

5 września br. w Katowicach oprócz III Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym, odbyły się  Mistrzostwa Polski Weteranów, Finał Ekstraklasy oraz I Liga Lekkoatletyczna.

Największą furorę zrobiła konkurencja dla wszystkich (czytaj głównie dla najmłodszych).  Kilkuletnie szkraby maszerujące u boku rodziców budziły falę zachwytu ze strony wzruszonych kibiców. To oni są nadzieją i młodym narybkiem chodu w Polsce.  Dystanse 1 km,  3 km oraz 5 km pokazały, iż Kadra Polski w chodzie sportowym ma godnych następców. Jest to tylko kwestią czasu.

Biegi sztafetowe sponsorów i partnerów również cieszyły się popularnością. Swoje sztafety wystawiły m. in: Silesiathletics oraz katowicki AWF.

Konkurencją główną była rywalizacja na dystansie 10 km kobiet i mężczyzn z udziałem 12 olimpijczyków, w tym wicemistrza olimpijskiego. Za rok kolejna impreza. Miejmy nadzieje, że również dopiszą i zawodnicy i kibice.